• خبرهای سنتوری
  • انتشار آلبوم "منظره نگاه" اثر سیاوش کامکار و روکسانه ژنُت
دوشنبه, 17 ارديبهشت 1397 01:58

انتشار آلبوم "منظره نگاه" اثر سیاوش کامکار و روکسانه ژنُت

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

به گزارش فارس، آلبوم منظره‌ نگاه اثری بی‌کلام حاصل همنوازی سنتور سیاوش کامکار و ویولنسل رکسان ژنت است. سیاوش کامکار در مورد این اثر گفته است: «این مجموعه در اواخر بهار و اوایل تابستان ۹۶ در مدت یک ماه نوشته شد و به هیچ قانون و چهارچوبی جز اینکه از نوشتن و شنیدنش در ذهنم لذت ببرم فکر نکردم. طبیعتا لذت در دیدگاه شخص من شامل نکات فنی فراوانی است، به شرط آن که روح و احساسم محصورشان نباشد».

 

«شور و اشتیاق»، «غمگین و شکوهمند»، «آماده برای هر چیز»، «منظره»، «راه پرپیج و خم» و «لزگی» عناوین قطعات آلبوم جدید سیاوش کامکار هستند.

«سیاوش کامکار» که سال ۱۳۶۸ در تهران متولد شده، فرزند «پشنگ کامکار» و «سودابه سالم» است. او موسیقی را با نواختن تنبک زیر نظر عمویش «ارژنگ کامکار» آغاز کرد. سنتور را اولین بار از مادرش «سودابه سالم» و سپس نزد «پشنگ کامکار» و «اردوان کامکار» فرا گرفت.

او جوانترین عضو گروه کامکارها است و تاکنون سه آلبوم به نام های «بارانی بر دریا»(تکنوازی سنتور)، «از آب ها به بعد»(سنتور و ارکستر) و «باغی در صدا» عرضه کرده است. همچنین کنسرت مجموعه قطعات «سیاوش کامکار» برای سنتور و کوارتت زهی در سال ۱۳۸۷ به روی صحنه رفت.

رکسان ژنُت نیز نوازنده‌ مستقلی است که بیشتر به دلیل حضورش در عرصه‌ موزیک تریلر فیلم های سینمایی و صنعت بازی های کامپیوتری شناخته شده است. از جمله آثار قابل توجه او می توان به Lords of Mayhem اشاره کرد. او همچنین به دلیل آثاری با تنظیمات سلتیک و قرون وسطایی و همکاری های مکرر با پیانیست انگلیسی TPR شناخته شده است. او آلبومی را نیز در همکاری با این پیانیست و بر اساس موسیقی متن های مجموعه‌ی Final Fantasy در سال ۲۰۱۷ ضبط کرده که به زودی منتشر خواهد شد.

ویدئو و موسیقی

خواندن 1526 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 17 ارديبهشت 1397 02:34
دانشنامه سنتور

دانشنامه سنتور

مرجعی برای ساز سنتور، تئوری موسیقی و نوازندگان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید