چاپ کردن این صفحه
دوشنبه, 13 شهریور 1396 13:58

کنسرت پژوهشی استاد مجید کیانی در فرهنگسرای نیاوران

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کنسرت پژوهشی استاد مجید کیانی در فرهنگسرای نیاوران کنسرت پژوهشی استاد مجید کیانی در فرهنگسرای نیاوران مجید کیانی

کنسرت پژوهشی استاد مجید کیانی 17شهریورماه در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار می‎شود.
به گزارش گروه فرهنگی آنا به نقل از روابط عمومی بنیاد آفرینش‎های هنری نیاوران، برنامه پژوهشی «حافظ و موسیقی» بیستمین برنامه از مجموعه «شناخت هنر موسیقی ایرانی» است که توسط مجید کیانی، مدرس موسیقی ایرانی،

نوازنده سنتور و از چهره‌های ماندگار برگزار می‎شود.
این برنامه دارای دو بخش است. در بخش نخست، مجید کیانی درباره موسیقی و ارتباط آن با حافظ به سخنرانی برای مخاطبان خواهد پرداخت. بخش دوم نیز به اجرای تکنوازی سنتور توسط وی اختصاص خواهد یافت.
مجید کیانی متولد اول مهرماه 1320در تهران تاکنون آثار بسیاری در زمینه موسیقی منتشر کرده است که از آن میان می توان به تالیف کتاب هفت دستگاه موسیقی ایران ،کتاب مبانی نظری موسیقی ایران،کتاب چگونگی پژوهش در موسیقی ایران و ... اشاره کرد
وی در سال های اخیر چندین برنامه با محوریت معرفی موسیقی دستگاهی ایران و نیز چگونگی اجرا ردیف با ساز سنتور در فرهنگسرای نیاوران با حضور جمع بسیاری از نوازندگان و علاقمندان به موسیقی ایرانی داشته است .
گفتنی است کنسرت پژوهشی مجید کیانی جمعه، 17 شهریورماه ساعت 18 در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد. علاقمندان می‎توانند جهت تهیه کارت این برنامه که به تهیه‎کنندگی سید مهرداد کیانی برگزار می‎شود از ساعت 17 به محل فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند.


 به نقل از خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی

خواندن 1444 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 15 شهریور 1396 14:16
دانشنامه سنتور

دانشنامه سنتور

مرجعی برای ساز سنتور، تئوری موسیقی و نوازندگان

آخرین‌ها از دانشنامه سنتور

موارد مرتبط