دوشنبه, 13 خرداد 1398 21:05

سنتور نوازی رضا مهدوی در آلبوم "امیر بحر آواز"

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)
رضا مهدوی رضا مهدوی برداشته شده از سایت بیپ تیونز

آلبوم «امیر بحر آواز» با سنتور رضا مهدوی منتشر شد. این آلبوم از اجراهای ضبط شده‌ آوازخوانی رجب علی امیری فلاح با همراهی سنتور رضا مهدوی است و در هشت قطعه با نام‌های «کلام استاد»، «آواز سه گاه»، «آواز مخالف سه گاه»، «آواز مثنوی سه‌گاه»، «آواز چهار مضراب سه‌گاه»، «آواز دشتی؛ گل پامچال»، «آواز اصفهان» و «آواز اصفهان۲» آمده است.

اجرای تمامی این قطعات مربوط به سال‌های ۱۳۷۲ تا ۷۳ می‌شوند، به اضافه اجرایی از سال ۱۳۵۴ از یک برنامه رادیویی که آوازی است از امیری فلاح ۷۵ ساله و تارنوازی فریدون حافظی. سیدعلیرضا میرعلی‌نقی درباره این آلبوم می‌گوید: «روش خوانندگی امیری فلاح آمیزه‌ای گوارا از خوانندگان قدیم، رنگ‌گرفته از احوالات لطیف درونش بود و در همصدایی با مضراب‌های جوان رضا مهدوی ترکیبی را می‌آفرید که توصیف آن آسان نیست.» آلبوم «امیر بحر آواز» با خوانندگی رجب علی امیری فلاح، از سوی مؤسسه فرهنگی و هنری «راوی آذر کیمیا» منتشر شد و علاقمندان می‌توانند نسخه فیزیکی و اورجینال اثر را از مراکز معتبر فروش تهیه کنند.

درباره رضا مهدوی
برگرفته از سایت بیپ تیونز:
رضا مهدوی متولد ۱۳۴۷. کارشناس و مربی در آموزش موسیقی کودک، پژوهشگر، منتقد، برنامه ساز و کارشناس مجری رادیو تلویزیون، مسلط بر سه شیوه نوازندگی سنتور نزد استادان رشید فیضی نژاد، حسین ملک، پرویز مشکاتیان و... بوده است. در مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما نزد محمدتقی صادقی و اسفندیار قره باغی و بعد ها از محضر وارطان ساهاکیان و محمدعلی بهارلو بهره برد. عمده فعالیت هایش در کنار تحصیلات غیرهنری کارشناسی مدیریت آمار بوده و بیشتر مسئولیت ها و سوابقش در موسیقی است. مهدوی درجه یک هنری ۱۳۸۰ تا ۹۲ در دو گرایش هنرآموزی و نوازندگی هم طراز با درجه دکترا و نیز نشان فرهنگ و هنر دارد. سوابق مدیریتی در هنرستان موسیقی سوره، دانشگاه سوره، مدیر کل مرکز موسیقی حوزه هنری و... را دارد. رضا مهدوی نوازنده برتر سنتور در هشتمین جشنواره موسیقی فجر و طراح کنسرت های پژوهشی و مبتکر تولید آثار موسیقی تجربی در ایران است.

خواندن 1067 دفعه
دانشنامه سنتور

دانشنامه سنتور

مرجعی برای ساز سنتور، تئوری موسیقی و نوازندگان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید